Bezpieczeństwo w sieci

Doskonale znamy już wszystkie rozrywki w sieci, wiemy gdzie się zarejestrować, aby poznać nowe osoby, na których serwisach dostępne są najlepsze filmy, oraz gdzie możemy posłuchać doskonałej muzyki. Zapominamy często o bezpieczeństwie, jakie jest jednym z istotniejszych czynników właściwego poruszania się po Internecie. Oczywiście na serwisach z filmami czy ulubioną muzyką nic złego nam nie grozi, jeżeli jednak Internet ma nam posłużyć do poznania nowych osób, na przykład za pośrednictwem portalu randkowego, warto również zadbać o właściwą ochronę danych osobowych.

Zanim zaufasz, sprawdź!

W chwili rejestracji w portalu randkowym pamiętamy o przezorności i zachowaniu właściwych zasad bezpieczeństwa, o których informuje nas również administrator portalu randkowego. Kiedy zaczynamy swoje pierwsze niewinne rozmowy w sieci, jesteśmy ostrożni i onieśmieleni, jednak kiedy pęka nić niepewności, również opada „kurtyna bezpieczeństwa”. Szybko zapominamy o wszystkich niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nas w sieci, zaczynamy bezgranicznie ufać nowo poznanej osobie, która nadal znajduje się po drugiej stronie komputera, zwierzamy się jej z sekretnych tajemnic i zbyt wcześnie podajemy swoje dane osobowe.

Zanim zaufasz, zanim umówisz się na spotkanie, koniecznie sprawdź z kim rozmawiasz, poznaj ją dobrze, zweryfikuj czy jest wobec Ciebie prawdomówna. Korzystaj z portalowego systemu wysyłania wiadomości, bez konieczności podawania adresu e mail, albowiem to jedyna droga do bezpiecznego poznawania nowych osób w sieci.

Add a Comment