Budowanie prawdziwego związku

Po kilku miesiącach zauroczenia zawsze przychodzi czas na budowanie prawdziwego związku. Jest to czas, w którym nie lgniemy do siebie już w tak bezrefleksyjny sposób, minęła pierwsza chemia i zaczęła się proza życia. Wtedy związki często się kończą, wcale nie burzliwie, ale poprzez rutynę i powolne gaszenie ognia.

Jak podtrzymać związek?

W takim momencie ważne jest, by związek opierał się o związek dwóch osób będących razem, a nie tylko obok siebie. Oznacza to konieczność znajdowania czasu na bycie ze sobą. Wspólne mieszkanie nie oznacza, że czas randek się skończył. Nie można być tylko współlokatorami. Dotyczy to tak samo osób z długim stażem małżeńskim. Najgorsza jest rutyna i trzeba ją przełamywać przynajmniej od czasu do czasu. Inicjatywa powinna pochodzić od obojga partnerów. Kobieta nie może czekać, że nagle się coś stanie. Związek powinien funkcjonować na zasadach partnerskich, albo jego stabilność zostanie zachwiana.

Łatwo jest też przyzwyczaić się do partnera i traktować niczym element domowego wyposażenia. Jest to poważny problem, ponieważ kiedy zabraknie prostego „dziękuję”, druga osoba będzie czuła się niedoceniana. Komplementy też warto sobie przypomnieć, a najlepiej jest je opakować chociażby w odrobinę czułości. Trzymaliście się zawsze za ręce? Czemu już tego nie robicie?

Add a Comment