Dlaczego profesjonalne portale randkowe są płatne?

Zdecydowana większość portali randkowych działających na świecie, ale także i w naszym kraju, operuje na zasadzie kont premium połączonych z kontami darmowymi funkcjonującymi w jednym systemie. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z tak zwanego darmowego portalu randkowego, na pewno dobrze wie, jak to wygląda. Oczywiście wie z grubsza, bo rzadko kiedy ktoś przygląda się tutaj szczeblom i dokładnemu ich funkcjonowaniu. My to zaraz zrobimy.

Wszystkim portalom randkowym zależy na tym, by mieć u siebie jak najwięcej ludzi. Sęk w tym, że to kosztuje i jeśli oferuje się ludziom konta darmowe, by powiększyć bazę użytkowników, konieczne jest znalezienie jakiegoś źródła dochodu. Jak by na to nie patrzeć, portale randkowe to nie instytucje charytatywne i oprócz zarabiania na swoje działanie, muszą przynosić też zyski. Pierwszym krokiem w stosunku do użytkownika darmowego jest zawsze pobłogosławienie go masą reklam.

W polskich warunkach reklamy nie są wcale dobrym biznesem. Niestety, nasza siła nabywcza cały czas jest niewielka, a do tego Polska jest liderem wśród krajów korzystających z nakładek na przeglądarki, które eliminują reklamy. Efekt jest tego taki, że użytkownicy darmowi są po prostu bombardowani reklamami i czasami ma to charakter wyjątkowo nachalny. Wiele osób się z tego powodu denerwuje, ale czy naprawdę można oczekiwać, że świadczona będzie poważna usługa zupełnie za darmo? Przecież portal randkowy to firma jakich wiele w sieci, a jak wiadomo każdy biznes skierowany jest w stronę zysków.

Zdecydowanie się na konto darmowe to zazwyczaj także konieczność pogodzenia się z pewnymi niedogodnościami. Mają one dwutorowy charakter. Po pierwsze, wprowadzone są ograniczenia funkcji, które są obciążające dla serwisu. Założenie samego konta to nie problem, bo to jedynie krótka rejestracja. Problemy zaczynają się w chwili, kiedy trzeba przechowywać i wyświetlać zdjęcia. Zazwyczaj darmowi użytkownicy mają ograniczone możliwości na tym polu i muszą wykupić pakiet premium, by zaprezentować innym użytkownikom coś więcej, niż tylko zdjęcie profilowe.

Drugi rodzaj ograniczeń wiąże się z zachęcaniem darmowego użytkownika do korzystania z konta premium. Wyłączane są funkcje, które nie są niezbędne do korzystania z portalu, ale na pewno byłyby przyjemnym dodatkiem. Jest to chociażby możliwość przechowywania większej ilości kontaktów, wysyłania określonej liczby wiadomości z grafiką lub inne równie istotne funkcje.  Warto zdać sobie sprawę z profesjonalności i wysokiej jakości usług na płatnych portalach randkowych, aby mieć świadomość za co płacimy i tak nie wielkie opłaty abonamentowe.

2 komentarze

Add a Comment