Miłość warunkowa

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się żart, że kobiety i dzieci kocha się bezwarunkowo, a mężczyzna zasługuje na miłość tylko wtedy, kiedy coś przynosi do domu i jest przydatny. Jak każdy żart, także to twierdzenie ociera się gdzieś o prawdę, ale nie tyle diagnozuje rzeczywistość, co rzuca światło na dość poważny problem. W niektórych związkach mamy do czynienia bowiem z sytuacją, kiedy miłość oferowana jest w sposób warunkowy.

Nasze oczekiwania kontra druga osoba

Może to przyjmować bardzo różną postać i czasami już na portalu randkowym, na etapie randek sieciowych, można zauważyć tego typu symptomy. Można czasami usłyszeć, że powinniśmy zachowywać się w ten czy inny sposób, żeby nie trzeba się było za nas wstydzić.

Mężczyzna powinien zarabiać przynajmniej tyle i tyle, by być mężczyzną, a kobieta bez odpowiedniego makijażu nie powinna wychodzić na ulicę, ponieważ facet nie pokaże się wśród ludzi z nieumalowaną kobietą.

Jest to szczególnie bolesne, kiedy presja odbywa się w stosunku do różnie rozumianego statusu społecznego, ponieważ zadaniem związku jest pełnienie roli siatki bezpieczeństwa dla człowieka, a nie dodatkowego elementu, który się straci, kiedy powinie się noga.

Add a Comment