Nie warto szybko rezygnować z anonimowości

Na portalach randkowych nasza anonimowość może nam uwierać. I to nawet dość mocno. W końcu fajnie by było skorzystać z facebooka czy innego portalu społecznościowego, albo zadzwonić do siebie bezpośrednio, nawet po pierwszej rozmowie na czacie.

Zamiast tego na start mamy tylko wiadomości wysyłane przez aplikacje portalu randkowego. Nie warto jednak od razu za dużo o sobie mówić drugiej osobie.

Bezpieczeństwo i kontrola

Anonimowość i jej nierzadko restrykcyjne wymuszanie na portalach randkowych nie jest polityką przypadkową. Anonimowość stanowi bowiem dla nas tarczę nie do pokonania, która sprawia, że randki internetowe są nawet lepsze od klasycznych spotkań.

Co się bowiem dzieje, jeśli na spotkaniu w restauracji się z kimś kłócimy i robi się nieprzyjemnie? Scena, możliwe dalsze nieprzyjemności, zepsuty wieczór itp. Itd. W przypadku znajomości internetowej na portalu randkowym taka sytuacja zostaje natychmiast przecięta. Blokujemy drugą osobę na chwile, by dać jej ochłonąć lub zapominamy o jej istnieniu. I to koniec naszych problemów.

Jeśli jednak pozwoliliśmy na porzucenie anonimowości i daliśmy nieznajomej osobie chociażby nasz numer telefonu, mogą się zacząć problemy. Co stoi bowiem na przeszkodzie, by ta osoba zaczęła do nas wydzwaniać? Nic. Dlatego pilnujmy naszej anonimowości i nie oddawajmy jej zbyt szybko nowo poznanym osobom na portalach randkowych.

Add a Comment