Nie zmieniaj na siłę swojego partnera

Podobno jest to hobby każdej żony, a i mężczyźni lubią pracować nad charakterami swoich partnerek.

Zmienianie drugiej osoby, bo o to tutaj chodzi. Jest to zazwyczaj bardzo krótka droga do rozpadu związku. I nie ma tutaj znaczenia, czy związek narodził się na portalu randkowym, czy miało to miejsce gdzieś indziej.

Tym niemniej, na portalu randkowym częściej można spotkać się z nastawieniem na zmienianie partnera tak, by lepiej pasował do naszego ideału.

Dlaczego chcemy zmieniać drugą osobę?

Na początku są randki internetowe i wszystko jest pięknie. Potem jest zauroczenie i jest jeszcze lepiej. Czujemy “motyle w brzuchu” i jesteśmy szczęśliwi.

Z czasem rozwija się prawdziwy związek, dostrzegamy coraz więcej mankamentów, zaczynają się problemy w związku i „klapki spadają nam z oczu”. Co teraz?

Prawda jest taka, że jest to moment na ważną decyzję: czy warto być z partnerem lub partnerką mimo wad drugiej osoby, czy ułożenie sobie życia z kimś takim nas nie uszczęśliwi?

I nie ma tutaj trzeciej drogi polegającej na zmienianiu partnera. Efekt będzie taki, że nawet jeśli nam się to uda, a osoba nas kochająca podda się przemianie, będzie to nienaturalne i krzywdzące dla nas obojga.

Partner nagle nie stanie się lepszą osobą. Nie będzie również tym kimś, w kim się zakochaliśmy, a poprzez swoje działania możemy jedynie zniszczyć dobre relacje i dotychczasowy związek.

 

 

Add a Comment