Odpowiednie tempo dla znajomości internetowej

Kiedy wyjeżdżamy do innego kraju, siłą rzeczy jesteśmy “wyjmowani” z naszego kręgu przyjaciół i znajomych. Jest to nieprzyjemne uczucie zwłaszcza wtedy, kiedy pojechaliśmy tylko my sami bez nikogo bliskiego. Jeśli wyjechaliśmy do stolicy Wielkiej Brytanii, pomóc sobie można poprzez randki w Londynie. W tym mieście jest znacznie więcej osób w naszej sytuacji i kto wie, być może uda nam się znaleźć nie tylko osobę na kilka spotkań, ale kogoś na całe życie? Trzeba jednak “spieszyć się powoli” i być rozważnym w randkowaniu.

Nowa znajomość

Znajomość nawiązana przez ogłoszenia towarzyskie ma dokładnie taką samą wartość, jak dowolna inna znajomość. Wiąże się to z wszystkimi pozytywami i negatywami takiej sytuacji. Polacy w Wielkiej Brytanii są też tacy sami jak ci, którzy zostali w kraju, więc tutaj też nie mamy do czynienia z niczym szczególnym. Do znajomości musimy podejść spokojnie i pamiętać, że internetowy książę z bajki to po prostu zwykła osoba. Na samym początku warto jest utrzymywać znajomość na poziomie czysto internetowym. Mamy w ten sposób zapewnioną anonimowość i nie musimy się martwić o to, że ktoś od razu będzie chciał nam zabierać więcej czasu, niż jesteśmy w stanie mu poświęcić. Polacy w UK chętnie nawiązują nowe znajomości, także przez internet, ale do nowych znajomości zawsze trzeba podchodzić z dystansem. Zbytnia ufność do nowo poznanej osoby bywa niebezpieczna. Przed jakimkolwiek spotkaniem warto jest się najpierw dobrze poznać.

Pierwsze kontakty

Warto pamiętać, że ogłoszenia matrymonialne, jakie zamieszczają Polacy w Londynie, nie zawsze mają na celu poszukiwanie partnera na całe życie. Bardzo często jest to po prostu szukanie nowych znajomości i dobrze jest to przynajmniej na początku właśnie w ten sposób traktować. Internet daje dzisiaj możliwość bardzo swobodnego i pełnego kontaktu bez konieczności spotykania się twarzą w twarz, dzięki czemu na samym początku nie trzeba dążyć do spotkania w realu, ani nawet do rozmowy telefonicznej. Komunikatory w sieci spokojnie w tej kwestii wystarczą, nawet w przypadku chęci nawiązania rozmowy wideo. Sama przyjaźń może pozostać na takim poziomie w zasadzie bezterminowo, a jeśli będziemy szukali czegoś więcej, da nam to możliwość dobrego poznania drugiej osoby i po dłuższym czasie, zdecydowania się na spotkanie w realu.

2 komentarze

Add a Comment