Różne typy kont premium na portalach randkowych

Konta premium na portalach randkowych to dla samych portali sposób na utrzymanie się. Działanie portalu randkowego wiąże się z naprawdę dużymi kosztami i jeśli chcemy nie tylko najbardziej podstawowej funkcjonalności w najbardziej podstawowej szacie graficznej, musimy zrozumieć konieczność ich istnienia. Należy je traktować jako usługę i dobrze rozumieć to, co kupujemy.

Klasyczne konta premium

W zdecydowanej większości portali randkowych mamy możliwość korzystania albo z konta podstawowego, albo z konta premium. Konto podstawowe w takim układzie jest darmowe i wiąże się z szeregiem różnych ograniczeń lub określonego czasu promocji. Czasami mają charakter ilościowy, czyli można z danej opcji skorzystać tylko x razy w określonym czasie, a czasami mają ograniczenia jakościowe uniemożliwiające ich właścicielom wykorzystywania niektórych zaawansowanych funkcji. W takim układzie konto premium znosi wszystkie ograniczenia i pozwala nam korzystać bez najmniejszych ograniczeń ze wszystkiego, co portal randkowy ma nam do zaoferowania.

Na portalach w pełni płatnych, gdzie nie ma kont darmowych, konta premium to oczywiście konta standardowe i są one wolne od wszelkich ograniczeń.

Zróżnicowane konta premium

Jak na każdym rynku, w świecie randek internetowych także panuje silna konkurencja i wiele serwisów postanowiło na zróżnicowanie swojej oferty. Oznacza to w praktyce, że kont premium jest kilka rodzajów. Można kupić rozszerzenie konta, które zniesie bariery ilościowe, można kupić rozszerzenie znoszące bariery jakościowe, a także istnieje mechanizm pozwalający na usuwanie poszczególnych ograniczeń. Za pomocą konta premium można na przykład wyłączyć wszystkie reklamy i jest to wyjątkowo tanie, ale w celu tworzenia prywatnych galerii zdjęć trzeba już dopłacić. Taki model jest wciąż mało popularny, ale wiele osób go sobie ceni, gdyż mogą za niewielkie pieniądze kupić tylko te funkcje, które są im realnie potrzebne.

Automatyczne przedłużanie ważności konta

Coraz liczniejsze portale randkowe decydują się na przedłużanie ważności konta swoim użytkownikom z automatu, by wykorzystywane przez nich funkcje się nagle nie wyłączyły i nie utracili swoich danych. Można oczywiście z tego zrezygnować, jeśli całkowicie porzucamy portal randkowy lub przynajmniej nie chcemy korzystać z niektórych usług. Trzeba jednak odpowiednio wcześniej powiadomić o tym administratora serwisu.

2 komentarze

Add a Comment