Samotny ojciec to wyzwanie

Związek z kobietą samotnie wychowującą dzieci to wyzwanie, ale w przypadku kobiety, która chce się związać z wdowcem lub rozwodnikiem, który sam wychowuje swoje dzieci, sytuacja może okazać się jeszcze trudniejsza.

Rozbiła związek, ukradła tatę

Sytuacja, w której kobieta dołącza do samotnego ojca, jest stosunkowo rzadka i budzi niechęć tak w samej rodzinie, jak i w jej otoczeniu. Mimo, że na portalach randkowych dużo mężczyzn poszukuje swojej drugiej połówki, a wśród nich jest wielu rozwodników, temat w społeczeństwie nadal pozostaje tematem tabu.

Nierzadko zdarza się, że kobieta oskarżana jest o rozbicie poprzedniego związku swojego partnera, zwłaszcza przez rodzinę męża. Jeśli była żona pozostaje na orbicie nowej rodziny, sytuacja jest zazwyczaj wyjątkowo trudna.

Elementy zewnętrzne często są niesprzyjające niezależnie od rodzaju związku. Zwykle znacznie większym wyzwaniem w takich sytuacjach jest przekonanie dzieci, że nowa mama może być ich mamą, albo przynajmniej przyjaciółką.

Nie zawsze się to udaje i dzieci partnera mają trudności z akceptacją nowej kobiety w domu. Młodsze dzieci potrafią wykrzyczeć, że kobieta zabrała im tatę, bo nie cieszą się już jego całą uwagą.

Co gorsze, takie nastawienie rzadko mija z czasem i jeśli dziecko uprzedzi się do partnerki ojca, problem może istnieć przez kolejne dekady z większym lub mniejszym nasileniem.

Add a Comment