Zdjęcie do profilu? Tylko selfie

Zdjęcia profilowe w portalach randkowych już od dłuższego czasu są praktycznie tylko w formacie selfie, czyli zdjęć robionych telefonem z ręki. Wykonanie ich jest bardzo proste, ale żeby się dobrze udały, trzeba wiedzieć co nieco o zasadach prawidłowego wykonywania selfie.

Kąt zdjęcia

Selfie nie może być robione na wysokości naszej twarzy. Wtedy proporcje nosa i czoła wychodzą nieprawidłowo. Podobnie jest, kiedy damy aparat poniżej linii oczu lub za wysoko. Nasze proporcje okażą się dziwaczne. Unieśmy aparat pod kątem około 20 stopni i będzie idealnie. Przekrzywmy go też trochę lewo od osi twarzy, ponieważ nasz lewy profil jest zazwyczaj trochę lepszy od prawego.

Tło i makijaż

Przy robieniu zdjęcia należy zadbać o nasze otoczenie. Tło powinno być raczej proste, a na pewno nie może być przypadkowe. Najgorsze są selfie, w których mamy za sobą bałagan, brudne naczynia czy ogólnie jakieś nieciekawe zjawisko chaosu. Zdecydowanie lepsze są tła takie jak rośliny czy po prostu ściana. Ważne jest też zadbanie o dobre oświetlenie oraz unikanie zbędnej stylizacji. Największą zaletą selfie jest jego prostota połączona z naturalnością, a odświętny ubiór czy silny makijaż tego typu elementy niestety zaburzają.

Add a Comment