Ciągły związek internetowy?

Jednym z budzących największe emocje paradoksów związków internetowych jest to, że są to jednocześnie związki bardzo trwałe i w praktyce niemalże przerywane. Co należy przez to rozumieć?

Związek ciągły

Klasyczne związki rozpadają się, kiedy przekształcają się w związki na odległość głównie dlatego, że ich element ciągłości zostaje zerwany. Para była ze sobą zawsze i była blisko, a teraz następuje przerwa w tej ciągłości, reperowana co najwyżej “protezami” standardowej bliskości: telefonem, wiadomością tekstową, rozmową wideo. W związkach internetowych taki stan rzeczy jest zupełnie normalny i w czasie całkowitej rozłąki, kiedy obie osoby zajmują się swoimi sprawami, są offline, nie dochodzi do żadnej nieprawidłowości.

Związek uczuciowy nie ginie

Odległość w zderzeniu z klasycznym związkiem jest barierą. W związku internetowym stanowi przerwę, w czasie której partnerzy za sobą tęsknią, myślą o sobie i na siebie czekają. Ich związek emocjonalny jak najbardziej wtedy trwa. Do spotkań może też dochodzić w dowolnym momencie, ponieważ wystarczy tylko chwila wolnego czasu po obu stronach kabla internetowego, by się spotkać. Chociażby w środku nocy. Zapewnia to związkom na odległość niesamowitą wręcz wytrzymałość.

Add a Comment