Czy miłość przez Internet ma sens?

Miłość tylko przez Internet nie ma sensu. Jest to na pewno obrazoburcze stwierdzenie, jeśli pojawia się na stronie internetowej, ponieważ każdy czytelnik na pewno spodziewał się peanów na cześć miłości na odległość, w której jedna osoba mieszka w Kanadzie i poznaje drugą osobę spod Pcimia. Trzeba bardzo mocno podkreślać, że internetowa miłość nie ma najmniejszego sensu i jest zaprzeczeniem idei miłości, ale równocześnie należy też wskazywać, że wszelkiego rodzaju portale randkowe i podobne instytucje wcale nie promują miłości internetowej. Zresztą trzeba skończyć też z określeniem „miłość internetowa”, gdyż niebezpiecznie zbliża się ono do sfery zarezerwowanej dla oksymoronów.

Kiedy wchodzimy na portal randkowy lub jako portal randkowy zaczynamy traktować dowolne media społecznościowe, z miejsca zakładamy, że znajdziemy sobie tam kogoś ciekawego. Oczywiście nie musi to być jakoś specjalnie uzewnętrznione przeświadczenie, ale gdyby go nie było, nie wchodzilibyśmy w ogóle na takie strony. Część z nas na pewno chce zwyczajnie poznać osobę, najlepiej w wystarczająco bezpiecznej odległości, by zapewniała ona bezpieczeństwo, z którą potem będziemy dyskutować, flirtować, żartować i w ogóle się przyjaźnić. Jest to oczywiście dobra motywacja, ale nie należy jej mylić z poszukiwaniem miłości. Miłość to stan codzienny i ciągły, nie zdarzenie ad hoc pojawiające się w sytuacji, kiedy akurat obie strony są w tym samym czasie przy komputerze.

Osoby poszukujące miłości naprawdę robią to w sposób zawsze taki sam: swoje poszukiwania zaczynają od ograniczenia kwerendy do osób znajdujących się w miarę blisko nich. Chodzi o dystans, który można pokonać po pracy bez konieczności brania urlopu. Naszym celem jest bowiem połączenie swojego życia z życiem drugiej osoby. Chcemy być razem. Portale randkowe jak najbardziej to umożliwiają i zresztą pierwsze trzy filtry, jakie na początku istniały na portalach randkowych, dotyczyły wieku, płci i właśnie miejsca zamieszkania. Mieliśmy wtedy bardzo jasną informację odnośnie tego, co jest potrzebne dla miłości. Dopiero potem ekipy marketingowe zaczęły dopisywać kolejne rzeczy, które miały się stać rozszerzeniem funkcjonalności i wabikiem na nowych użytkowników portalu randkowego, czyli po prostu na kolejnych klientów.

Miłość na odległość nie ma żadnego sensu, ale na odległość da się znaleźć miłość, która będzie blisko, pod warunkiem że dwoje ludzi będzie pragnęło być ze sobą za wszelką cenę, nawet za cenę zmiany miejsca zamieszkania.

Add a Comment