Na szok kulturowy pomagają polskie randki

Emigranci z Polski często nie spodziewają się szoku kutrowego. Inny język to bariera, ale reszta wydaje się do przeskoczenia. W praktyce jednak szok kulturowy dopada każdego i trzeba sobie z nim radzić.

Fazy szoku kulturowego

Na początku szok kulturowy jest przyjemny, ponieważ jest to fascynacja nowymi zwyczajami i nowym sposobem patrzenia na świat. Szybko przeradza się to jednak w irytację, która najpierw wywołuje stres i poczucie zażenowania, a potem przekształca się w irytację i przygnębienie. W ostatniej fazie osoba dotknięta szokiem kulturowym staje się apatyczna i staje na rozdrożu: albo zaakceptuje obcą kulturę, albo wypadnie na jej margines.

Dostępne możliwości

Można oczywiście się zintegrować i przyjąć obcą kulturę, ale nie jest to takie proste. Zazwyczaj możliwe jest to dopiero po wielu latach. Lepszą opcją jest stworzenie dla siebie bezpiecznej strefy opartej o własną kulturę. Najłatwiej i najlepiej można to osiągnąć poprzez polskie randki za pośrednictwem portali randkowych dla emigrantów, ponieważ wtedy bezpieczna strefa kulturowa to strefa najważniejszych emocji.

W polskich randkach dla emigrantów pomagają przede wszystkim stworzone specjalnie dla nich portale randkowe skupiające osoby polskiego pochodzenia znajdujące się w Niemczech, we Francji czy na Wyspach Brytyjskich.

 

Add a Comment