Decyzje odkładamy na później

Nie jest dzisiaj żadną tajemnicą, że randki, w tym nawet randki online, oraz po prostu miłość rozumianą jako rodzina i związki odkładamy na później. Mówią o tym bardzo wyraźnie statystyki związane z małżeństwami, sytuacją rodzinną, dzietnością i wieloma innymi sprawami szeroko związanymi ze związkami. Bardzo często mówi się po prostu, że najpierw edukacja, potem kariera przynajmniej w jej szkieletowej wersji, a potem dopiero można starać się o dziecko. W ten sposób sprawa jest zamiatana pod dywan i nic właściwie się ze sprawą nie robi, nikt się nią interesuje. W praktyce rozmowy ze współczesnym singlem dają mimo wszystko trochę inny obraz społeczeństwa.

Randki internetowe są coraz bardziej popularne u coraz starszych osób, ale to ociąganie się wcale nie wiąże się tak bardzo z karierą. Kariera jest raczej czymś, co istnieje niezależnie od decyzji o opóźnianiu jakichkolwiek związków. Coraz częściej spowodowane jest to nowym modelem egzystencji człowieka we współczesnym świecie. Całkiem do niedawna człowiek nie wyobrażał sobie życia poza jednostką rodzinną, więc jej stworzenie traktował jako priorytet. Dzisiaj dobrze wiemy, że osoby po rozwodzie czy młode wdowy i młodzi wdowcy dają sobie świetnie radę. Także samotni rodzice. Powstał też model życia jako singla, który nie jest koniecznością, a jedną z opcji. W takich warunkach po prostu rodzina się nie pojawia i nie ma dążenia do tego, by się pojawiła.

Inna kwestia jest paradoksalna, ponieważ brak związków często związany jest obecnie z ich idealizacją. Można łatwo to zauważyć przeglądając portal randkowy. Ilość opcji, jakie można ustawić dla potencjalnego partnera lub partnerki, którą wyświetli nam wyszukiwarka, jest ogromna. Szuka się osoby idealnej, drugiej połówki, a tak to w rzeczywistości nie wygląda.

Jest to szczególnie problematyczne w przypadku pań, które często widzą miłość poprzez pryzmat komedii romantycznych oraz literatury romantycznej, jak nastoletni chłopcy nieco inaczej spoglądają na seksualność poprzez pryzmat filmów pornograficznych. Oczekiwanie na księcia na białym rumaku kończy się tym, że książę z marzeń jest coraz piękniejszy, bogatszy i bardziej szarmancki, a otaczający kobietę ludzie coraz bardziej zwykli tym bardziej, że z czasem pula dostępnych osób w stanie wolnym wyraźnie się zmniejsza i mówiąc bez owijania w bawełnę, najbardziej pożądane opcje dawno z rynku zniknęły.

2 komentarze

Add a Comment