Wypracuj sobie poczucie humoru

Wśród ludzi z dużym powodzeniem modne jest powiedzenie, że jeśli jesteś w stanie rozśmieszyć kobietę, jesteś z nią już jedną nogą w łóżku. Na randkach internetowych nie idzie to aż tak szybko, ale w końcu randki internetowe to krok na tej samej drodze do związku. Pojawia się tutaj tylko jeden problem: co zrobić, kiedy poczucia humoru u mnie raczej nie za wiele?

Naucz się humoru

Można oczywiście siąść i płakać, ale można też nauczyć się dowcipu. Strategii jest na to kilka i najlepiej jest je wykorzystywać równocześnie:

  1. Ucz się kawałów na pamięć. Zapamiętuj ciekawe i śmieszne anegdoty, a potem przetrenuj je kilka razy, by odpowiednio rzucić nimi w odpowiedniej chwili;
  2. Podglądaj komików estradowych oraz aktorów komediowych. Wyłapuj ich maniery, zachowania i mimikę. Rozłóż ich działania na czynniki pierwsze i przyjrzyj się też, jak zarządzają swoim otoczeniem;
  3. Poszukaj książek o poczuciu humoru oraz poradników mówiących o sztuce rozśmieszania ludzi;
  4. Poznaj techniki relaksacyjne, które nawet w warunkach wielkiego stresu pomogą ci zachowywać się naturalnie. Stres to wielki wróg humoru i trudno jest zachować lekkość potrzebną do bycia zabawnym, kiedy jest się bardzo spiętym.

Add a Comment