Związki za wszelka cenę nie działają

Dla wielu osób związek jest nie tyle ważną wartością dodaną w ich życiu, co w zasadzie koniecznością, bez której czują się źle. Dlatego wiele osób stara się o nawiązanie relacji za wszelką cenę, ale jest to poważny i brzemienny w skutki błąd.

Tęsknimy za miłością

Osoby poszukujące związku za wszelką cenę mogą mieć bardzo różne cechy. Są osoby, które w jakichś związkach są praktycznie zawsze i nie wyobrażają sobie życia bez nich. Są osoby po rozstaniach, dla których był to poważny cios i chcą się po nim podnieść właśnie poprzez kolejny związek.

Są też sytuacje, w których ktoś godzi się na związek, bo nie ma akurat lepszej opcji, a drugiej osobie bardzo zależy i wyjątkowo mocno naciska na ten związek.

Wszystkie takie scenariusze łączy jedna kwestia. Jest nią brak realnego zaangażowania emocjonalnego, a właściwie brak zaangażowania w sposób, który daje szansę na sukces związku. Bycie razem, miłość i związek to zjawiska, które muszą być koniecznie oparte o zrozumienie.

Dopełnieniem powinna być realna wzajemna atrakcja oraz muszą zostać zaspokojone nasze potrzeby akceptacji i dowartościowania. Jeśli to nie ma miejsca, a w związkach na siłę lub przy okazji nie ma takiej możliwości, wcześniej czy później bycie razem stanie się bardzo uciążliwe i nie będzie oferowało poczucia szczęścia.

Add a Comment