Specjalistyczne portale randkowe

Zdecydowana większość portali randkowych działających w polskim Internecie, podobnie jak zresztą na całym świecie, to portale randkowe zaliczane do kategorii portali ogólnych. Jest to bardzo luźna klasyfikacja, która mówi nam mniej więcej tyle, że w danym miejscu znajdziemy w zasadzie wszystkie możliwe osoby, jakie się w Internecie pojawiają. Nie ma tutaj ani żadnych ograniczeń wiekowych (z wyjątkiem wymaganej pełnoletniości posiadaczy kont), nie ma określonego celu przebywania na danym portalu i nie ma też selekcji pod względem jego użytkowników. Nie wszystkie portale randkowe wyglądają jednak w ten sposób. Niektóre oferują randki tylko bardzo określonym grupom użytkowników. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Cecha wspólna

Wszystkie portale randkowe działają w oparciu o założenie, że podobieństwa się przyciągają. Zazwyczaj jest to jednak tylko bardzo mglista teoria, która realizowana jest poprzez udostępnianie wyszukiwarek osób pozwalających na podanie w nich kliku szczegółów odnośnie poszukiwanej osoby, najczęściej jej poziomu wykształcenia, sytuacji zawodowej, koloru włosów i wielu innych bardziej lub mniej ważnych czynników. Niektóre portale randkowe idą jednak znacznie dalej. Najbardziej popularne z nich to portale randkowe oparte o przekonania religijne. W takich miejscach nie ma zazwyczaj aktywnego wykluczania użytkowników, ale jest bardzo silna sugestia, że jest to miejsce dla ludzi kierujących się w życiu określonym etosem i traktujących te kwestie w sposób bardzo poważny. Jeśli ktoś będzie prezentował na swoim profilu zachowania niezgodne z tym etosem, może zostać wyproszony.

Skuteczność portali specjalistycznych

Można mieć wątpliwości co do skuteczności tego typu rozwiązań, ponieważ zdecydowana większość portali randkowych stawia na ilość osób i okazuje się to być podejściem całkiem skutecznym. Portale specjalistyczne dowodzą jednak, że ich podejście jest jak najbardziej efektywne i są w stanie to pokazać chociażby poprzez liczbę małżeństw czy dzieci, jakie rodzą się w związkach powstałych dzięki takim portalom. Realizowana jest tutaj bowiem niebędąca żadną tajemnicą zależność, że podobni do siebie ludzie lepiej się ze sobą dogadują. Jeśli ktoś jest osobą mocno wierzącą, najprawdopodobniej posiada dość ściśle określony rodzaj charakteru i temperamentu. A kiedy dwie osoby o podobnych charakterach się spotykają i chcą być razem, odrobina wysiłku sprawi, że im się to uda.

2 komentarze

Add a Comment